اخبار

توسط شورای فرهنگی و دینی و دفتر بسیج شرکت برگزار شد:

برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) و استقبال از پیکر پاک شهید مدافع حرم

برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) و استقبال از پیکر پاک شهید مدافع حرم
همزمان با آغاز ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران صدیق و باوفای ایشان، مراسم عزای حسینی در دهه اول ماه محرم در روز چهارشنبه 98/6/20 در سالن همایش آبفای استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تأمین و تصفیه آب و فاضلاب تهران، این مراسم با حضور کلیه مدیران و پرسنل با برپای نماز جماعت ظهر و عصر و سخنرانی برپا شد و با ذکر مداحی،  تمامی حاضران در سوگ سیدالشهدا (ع) به سینه‌زنی و عزاداری پرداختند.

در این مراسم سخنران جلسه، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای سرلک ضمن توصیف جهاد امام حسین (ع) و هفتاد و دو شهید دشت کربلا از عظمت و بزرگی عزاداری در دهه اول محرم سخن گفتند و با اشاره به فلسفه و نهضت عاشورا اظهار داشتند : امام حسین (ع) با مرگ سرخش به ما درس آزادگی ، ایستادگی در راه هدف و مردانگی و زیر بار زور نرفتن را به تمامی بشریت داد و یاد داد که در برابر گردنکشان و زور گویان ایستادگی کنیم و چه زیباست که در این برهه کنونی که  یزیدیان زمانه از همه سو بر این مردم و ملت که حب علوی و شور حسینی دارند فشار می آورند با اقتدای واقعی و عملی به مولایمان امام حسین (ع) در برابر این زور گوییها بایستیم و در راه خود استوار باشیم .

ایشان در ادامه سخنان خود به پایبندی کارکنان و مسئولان شرکت به موازین اسلامی تاکید کرد و یاد آور شد : رعایت حقوق انسانها جزء اولین وظایف هر فرد می باشد بطوری که در برخی از روایات احترام و رعایت حقوق انسانها از واجبات به شمار آمده است .

در پایان گفتنی است: بعد از سخنرانی، از پیکر پاک یکی از شهیدان گمنام که از فاطمیه واقع در خیابان فاطمی با حضور پرشور مردم شهید پرور و هیئت عزاداری آبفای استان تهران به سمت سالن همایش آبفای استان تهران استقبال و پس از عزاداری ابا عبدالله (ع) با پیکر این شهید در این مراسم وداع شد.


برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) و استقبال از پیکر پاک شهید مدافع حرم

۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.