اخبار

پیشرفت 76 درصدی مخزن10000 متر مکعبی بتنی نیمه مدفون 79 سوهانک

پیشرفت 76 درصدی مخزن10000 متر مکعبی بتنی نیمه مدفون 79 سوهانک
مخزن 10000 مکعبی 79 سوهانک با 76 درصد پیشرفت فیزیکی از تاریخ 31/02/96 توسط شرکت پیمانکاری آریان بتن غرب در حال ساخت است و در دی ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت تأمین و تصفیه آب و فاضلاب تهران، سرپرست امور نظارت بر اجرای طرح های آبفا و عملیات اضطراری شرکت با اعلام این خبر اظهار داشت: مخزن 79 سوهانک با ابعاد 54 متر طول، 35 متر عرض و 6 متر ارتفاع آبگیری از نوع مخازن نیمه مدفون بتنی است و در طراحی آن 3700 متر مکعب بتن و 400 تن آرماتور لحاظ گردیده و در زمینی به مساحت حدود 6200 متر مربع در حال ساخت می باشد که بر اساس قرارداد ابلاغی، ساخت مخزن، ساختمان تله مترینگ سه طبقه، دیوار سنگی مالون دور تا دور محوطه، لوله گذاری های داخل محوطه و ساخت اتاقچه های شیرآلات بر عهده پیمانکار بوده و صرفاً خرید لوله ها، شیرآلات و متعلقات در تعهد شرکت تأمین و تصفیه آب تهران می باشد.

هادی فهیمی در این خصوص افزود: عملیات ساخت مخزن 10000 متر مکعبی 79 سوهانک با کد ارتفاعی 1832 به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی آب شرب برای شهروندان محله سوهانک، متعادل سازی فشار شبکه و همچنین رعایت ضوابط و مقررات استانداردهای بهداشتی در خصوص گندزدایی و کلرینه کردن آب آشامیدنی صورت پذیرفته است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به ضرورت تغییر برخی از نقشه های ابلاغی اولیه به هنگام اجرای عملیات، حجم کار حدود 25 درصد افزایش و به تبع آن مبلغ قرارداد به 42200 میلیون ریال افزایش یافت و زمان اجرای پروژه نیز تا پایان آذر ماه سال جاری تمدید مجاز شد.

ایشان در پایان اشاره داشت: در حال حاضر پیمانکار پروژه مشغول قالب بندی باقیمانده دیوارهای جانبی و نصب داربست و اسکافیلدهای سقف مخزن بوده و علیرغم افزایش نا متعارف قیمت مصالح و همچنین دستمزد عوامل اجرایی، پروژه تا کنون از روند اجرایی قابل قبولی برخوردار بوده است.

رسانه جدید

۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.